יום רביעי, 9 בדצמבר 2015

מקל של מטאטא לפעילות גופנית מדהימה להורים וילדים (וגם לסבאים, מורות ומאמנים)

אנחנו שמחים לארח את בועז נחייסי, מאמן פילטיס ופלייסטיק, שיטה שהוא פיתח, עם אביזר זמין- מקל.
הפעילות המוצעת מתאימה לילדים החל מגיל שלוש- ארבע עד מאה כעשרים.
פעילות הפלייסטיק מבוססת על אביזר זמין (מקל המטאטא) ותעזור לכם-ן לשפר את תפקוד גופכם, לשפר את היציבה ויעצים את חווית הגוף והתנועה שלכן-ם.

כל מקל צנוע ופשוט הופך לשרביט קסמים. על ידי סדרות תרגילים ברמות שונות העוקבות זו אחר זו, נוצרת תגובה אנרגטית ברקמות השונות של הגוף והן מועשרות בנוזלים וזוכות לסירקולצייה המשפיעה על תפקוד המפרקים, השרירים ורקמות החיבור; הגוף מתחזק, מתחטב, מתגמש ומתארך.

הפעילות בנויה מ- 22 תרגילים לפי סדר שנוח לבצע, אך אתם יכולים-ות לבחור מספר תרגילים ולבצעם לפי הסדר הכללי.
אפשר לבצע את הפעילות בבית או בחוץ, בחוף הים, על הדשא ובגינת המשחקים.
זיכרו- לא חייבים להגיע לביצוע "מושלם", עבר ילדים-ות ההתנסות התנועתית היא החשובה.
תיהנו (:

1. SIMPLE STRETCH - ראשית ודאו כי המקל מונח על משטח המונע החלקה. גם תחתית גומי של סירים טובה!
איחזו במקל כשקצהו האחד מונח על הרצפה, ובידיים בקצהו השני כשהוא רחוק ממכם מרחק ידיים ישרות קדימה. החלו לרדת חוליה חוליה עגולים ותנו למקל להוביל אתכם עד לעצירת הגוף והמתח. שלחו אגן לאחור, השארו על כפות הרגליים ותשאפו. חיזרו עגולים עד להתישרות בנקודת המוצא עם הוצאת האויר במלואו.


2, SIMPLE TWIST - עמדו כמו בתרגיל 1. כופפו את רגל שמאל, ריכנו קדימה והפנו את החזה והידיים לצד ימין. ודאו כי יד שמאל למטה ויד ימין למעלה. ליחצו את המקל אל הרצפה כדי להגביר את הטוויסט. עיברו לצד השני.

3. SIMPLE SIDE STRETCH - מקמו את המקל לצד ימין של הגוף על משטח החלקה, רצפה. ישרו את יד ימין לצד, הסיטו את משקל הגוף אל הצד השמאלי והעלו את יד שמאל לעבר המקל בקצהו העליון. הרגישו את המתיחה בכל צד שמאל. עברו לצד השני. הקפידו לא להשען על המקל אלא להשאר במרכז הכובד של הגוף.